
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 2.2 µF |
| Voltage Rating (DC) | 305 V |
| Tolerance | 20 % |
| Height - Seated (Max) | 29.5 mm |
| Length | 26.5 mm |
| Width | 29.5 mm |
| Termination | Radial |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Dielectric | Polypropylene (PP) |
| Voltage Rating (AC) | 305 V |
| Number of Pins | 2 |
| Height | 14.5 mm |
| Packaging | Bulk |
| Depth | 14.5 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Lead Diameter | 800 µm |
| Lead Pitch | 22.5 mm |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Dielectric Material | PP |
| Lead Length | 6 mm |
| Lead/Base Style | Straight |
| Schedule B | 8532250020 |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
